bir hayal… AĞRI

bir hayal… AĞRI

Bazen bir hayalin peşinden koşmak, o hayali gerçekleştirmek kadar güzeldir. Bir hayal ile başladı Ağrı da… Planlar yapıldı, biletler alındı, planlar ertelendi, vazgeçilmedi, tekrar planlar yapıldı, dağ’a çıkışlar yasaklandı.. Oysa dağdı, ne zararı olabilirdi ki insana ama yasaktı işte.. İzin verilmedi. Vazgeçilmedi.. Hayal etmeye ve istemeye devam ettim. Bir tutku çünkü Ağrı.. bir dağ değil sadece..

 

Hayallerimin dışında gerçekten karşıma çıktığı anlar defterimde:

27.08.2011

Doğu Beyazıt’tayım. Gerçekten Doğu. Karşımda bulutların arasına saklanmış Ağrı; bir yanımda yine yüksek dağlarla çevrili İshak Paşa Sarayı ve muhteşem dağlar!

Bir hayalin peşinden koşup koşup yorulmak, sonra pes etmeyip yeniden koşmak ne güzeldir değil mi?Şimdi 6 yıllık hayalim karşımda duruyor. Hissettiğimse huzur… Bakmaya doyamıyorum. Sanki uyurken sevgiliyi seyretmek gibi. Huzurlu… Bir de heyecan var. Şu an bakışıp duruyoruz AĞRI’mla; nam-ı diğer ARARAT’la. Uğrunda ne aşklar, ne hayaller, ne tutkular var bu dağın… Bir dağı AŞK’la sevmek ne demek bilir misin? Hem de hiç görmeden, daha tanışmadan… Yüksekliği değil bu, derinliği de değil. Bu ne bir skor; ne de bir inanış… Aşk işte, bazen sebep olması gerekmiyor.

Hiç tanışmadık daha önce, henüz tanışmadık. Ama tanıştığımızda yıllardır biliyormuşcasına birbirimizi sarılacağımızı hissediyorum..Öyle bir özlemle sarılasım var AĞRI’ya…

                                                                    Hoşgeldim AĞRIM;

                                                                    artık tanışalım…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir