Kerpe, Kefken ve Pembe Kayalar

Kerpe, Kefken ve Pembe Kayalar

Mayıs sonu (27.05.2012) havaların ısınmasını fırsat bilerek bir keşif turu yapalım dedik. Ancak hırçın Karadeniz kıyıları için mayıs sonu biraz erkenmiş…

Sabah İstanbul’dan yola çıkıp yaklaşık 3 saat süren bir yolculuk sonrasında ilk durağımız olan Pembe Kayalar’a ulaştık. Pembe Kayalar adından da anlaşılacağı üzere pembe rengine dönüşmüş, Karadeniz’in döve döve şekillendirdiği doğal bir oluşum. Fotoğraf molası vermek ve kafa dinlemek için ideal bir yer. Tabii orda bulunduğumuz mevsim ve saat göz önüne  alındığında oldukça sakindi, diğer zamanlarını bilemiyorum.

 

Kefken hiç ummadığım bir şekilde henüz kıştan çıkamamıştı. Üstelik de mayıs sonu olmasına rağmen her yer alt yapı çalışmalarından dolayı delik deşikti. Sadece alt yapı çalışmasını geçtim, ne çay-kahve içebilecek  bir yer bile bulamadık. Gazete almak istediğimiz bakkal Haziran’ın 15’inden sonra gazete gelmeye başladığını, henüz sezonun açılmadığını söyledi. Bu nedenle Kefken için pek bir izlenimim yok maalesef. Tek gözlemim civarında irili ufaklı çok fazla koy var, yaz aylarında deniz kampı keyifli olabilir. Bir de yerel kasaplardaki köfte ve sucukları çok başarılı.

Kerpe – Kerpe kayalıkları: ise gözlere bir şölen sunuyor. Doğal kaya oluşumları çok etkileyici, burada fotoğraf çekmekten çok keyif aldım. Kerpe, Kefken, Pembe Kayalar üçlüsünde en çok zaman ayrılacak yer diyebilirim. Ayrıca Kerpe civarında yemek için bir çok alternatif bulunuyor.

 

tarih: 27.05.2012

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Türkiye
Kakava Şenlikleri ve Hıdrellez

Kapat