Yoldan Çıkmak İsteyenler İçin | Salzburg

Yoldan Çıkmak İsteyenler İçin | Salzburg

Salzburg_1

Avusturya’nın başkenti Viyana’da iseniz ve biraz zamanınız varsa Salzburg’a da vakit ayırmanızı tavsiye ederim. Dürüst olmak gerekirse Salzburg benim için sadece güzel ve son derece turistik bir Mozart şehri ama Salzburg’a giden yollar o kadar güzel ki görmeden geçmeyin derim. Tekrar Salzburg’a uğramam ama Viyana-Salzburg arasındaki yolları, dağları, dağ köylerini ve gölleri defalarca görmek isterim.

Salzburg_9

Viyana-Salzburg arası çeşitli saat ve fiyatlarda tren seçenekleri var. Araç/motor kiralamak da başka bir seçenek, üstelik trenden daha ekonomik olabiliyor. Ayrıca tren çok konforlu ve keyifli olsa da araçla seyahat etmek size yoldan çıkma imkanı verecektir. Biz sürekli ara yollara, köylere, haritada gördüğümüz göllere doğru saparak 3 saatlik yolu 5 saatte tamamlamayı başardık. Bunun dışında şehir tamamen Mozart üzerine kurulu, her yer Mozart. Şehrin meşhur kalesi Hohensalzburg da fotoğraf çekmek ve şehre kuş bakışı bakmak için güzel bir nokta.

Salzburg_2

Bu ufak kaçamağı kasım ortasında gerçekleştirdik ve  doğa tam bir sonbahar havasındaydı. İtiraf edeyim, o canım dağları, gölleri kışın karlar altında ve  ilkbaharda doğa uyanırken de görmeyi çok isterim.

Salzburg_11

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir